Rafadan Tayfa Oyunu

Çocukların yıllarca çizgi film olarak beğendiği ve heyecanla maceralarını takip ettiği rafadan tayfa, günümüzde oyun olarak da çok ilgi görüyor. Rengârenk platform ve reyonlarıyla çok beğeniliyor. Rafadan tayfa ekibi, özel efektlerle dolu yoklarda bir oraya bir oraya dolaşıyor. Ancak dolaşmak çok da kolay olmuyor. Gezdikleri yollarda birçok zorluk ve sorunla karşılaşan ekip üyeleri, bu sorunları çözmek için zor ancak eğlenceli uğraşlar veriyor. Güzel ve zevkli zamanlar geçirmek, başarılı olmak için çaba göstermek isteyen herkes bu oyunları oynayarak son derece renkli zamanlar geçirebiliyor.

 

Rafadan Tayfa Oyununun Konusu Ne?

 

Rafadan tayfa çizgi filmini izleyenlerin bildiği gibi filmde her yeni günde farklı ve ilgi çekici olaylar oluyor. Bu olayların içinde kendilerini bulan üyeler, bu olayı çözmek ve temize çıkmak için farklı materyaller kullanıyor. Bazen birilerine iyilik etmek için çaba gösterirken, bazen ise yardımlaşmanın en güzel örneklerini sunuyor. Rafadan tayfanın oyun platformu da tıpkı çizgi filmini yansıtıyor. Rafadan tayfanın oyuncuları her oyunda farklılık gösterirken, her oyunda farklı bir maceraya atılıyor.

 

Şiddet, korku veya kötü bir içerik taşımayan bu içerikler oyuncuların keyifle oyun oynamasını sağlıyor. Ekibin en küçük üyesi Akın’ın tornetiyle atılmış olduğu maceralar çocuklar tarafından çok seviliyor. Eski yıllarda kullanılan bu oyuncağı tanımayan çocuklar oyun sayesinde tornetin ne olduğunu anlayabiliyor.

 

Rafadan Tayfa Nasıl Oynanılıyor?

 

Rafadan tayfa oyununun her bölümünde farklı bir macera yaşanıyor. Ormanda, İstanbul sokaklarında ve farklı mekânlarda macera peşinde koşan çocuklar oyuncuları oluşturuyor. Hızlı ve eğlenceli bir oyun oynamak isteyen herkes bu oyundan olabildiğince zevk alabiliyor. Anne ve babalar bu oyun ile çocukları için endişe taşımıyor.

Rafadan Tayfa Oyunu Çocuklar İçin Yararlı Mı?

 

Rafadan tayfa oyunu çocuklar için eğitici özellik taşıyan oyunlardan biri olurken, yardımlaşma, doğa ve insan sevgisi aşılama içermesi bakımından sorunsuz oyunlar skalasında bulunuyor. Oyunun diğer bir özelliğinde ise oyun geliştiriciler dikkat çekiyor. Çocuk psikologları ve öğretmenlerin gözetimi altında tasarlanmış olan oyun, el ve göz koordinasyonunu yükseltici özelliğiyle de dikkat çekiyor. Çocukların odaklanma eğilimini ve kabiliyetlerini artırıcı oluşuyla da çocuk dostu yapıya sahip. Kolay anlaşılır ve oynanılır olması da oyuna ayrıntı katan detayları içeriyor.

 

Rafadan Tayfa Oyunu Kaç Yaş Çocuk Grubuna Uygun Oluyor?

 

Rafadan tayfa oyunu için çocuk psikologları, 6 yaş üzeri çocukların oynayabilmesine uygun olduğu görüşünü savunuyor. Çocuklara, odaklanma, dikkati sürdürme ve dikkat dağınıklığı durumunu yok etme, el ile göz arasındaki mental koordinasyonu sağlama, olaylar arasındaki neden sonuç ilişkisini kurma bakımından eğitim veren oyun, yardımlaşma ve sevgi temalı olmasıyla da anormal bir içerik taşımıyor.

 

Rafadan Tayfa Oyunu Ailece Oynanabilir Mi?

 

Anne babaların çocuklarını oyun oynarken izlemek en keyif aldıkları durumdur. Onların yararlı içerikleri edindikleri bir oyunu oynamaları aileleri de rahatlatıyor. Rafadan Tayfa oyununun çocukların, anne ve babaları ile birlikte eğlenceli, kaliteli ve eğitici bir biçimde zaman geçirebilmelerini sağlamak için tasarlandığı söylenebilmektedir. Çocuklarıyla birlikte hoşça zaman geçirmek isteyen, çocuklarını oyun oynarken de kontrol altında tutmak isteyen aileler rafadan tayfa oynayarak bu isteklerini gerçekleştirebiliyor.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.