Oyuncak Müzesi Nerede?

23 Nisan 2005 yılında Sunay Akın tarafından kurulan ve İstanbul oyuncak müzesi adı verilen özel proje kısa süre içerisinde tüm dünyada dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Özellikle 1700’lü yıllardan itibaren oyuncak kültürünün günümüze kadar gelmesini sağlayan bu özel yapı, 7’den 77’ye herkesin dikkatini çekmektedir. Bu nedenle oyuncak müzesi için online olarak yapılan araştırmalarda en çok oyuncak müzesi nerede sorusu yer almıştır. 

Müzeye girerek farklı oyuncak ve tarihsel gelişimi tanıklık etmek isteyen çocuklar ve aileler, eşsiz keyifli bir vakit geçirme imkânına sahip olmaktadır. Sunay Akın’ın 20 yıllık bir oyuncak biriktirme hikayesi ile birlikte ortaya çıkan oyuncak müzesi, 40 farklı ülkeden oyuncağı bir arada sunmaktadır. Kalıcı bir öğrenme yöntemi ile ziyaretçilere özel olarak sunulan bu oyuncaklar, böylece hem öğrenilmesini hem de yeni keşifler yapılmasını sağlamaktadır. Ortaya çıkan proje o kadar başarılı olmuştur ki İstanbul, Oyuncak Müzelerinin Başkenti unvanını dahi kazanmıştır. Avrupa Oyuncak Ve Çocuk Müzeleri Birliği buluşmasının ilki de yine Türkiye’de gerçekleştirilmesi bu müze sayesinde sağlanmıştır.

Oyuncak Müzesi Ziyareti 

Günümüzde ziyarete açık olan Oyuncak Müzesi’ne ulaşım oldukça kolaydır. İSTANBUL Göztepe’de bulunan müzenin açık adresi ise Ömer Paşa Caddesi Doktor Zeki Zeren Sokak No: 17 olmaktadır. Navigasyon sistemleri üzerinden kolay bir şekilde bulabilen oyuncak müzesi için bu adresi kullanmanız yeterli olacaktır. 

Oyuncak Müzesi Hangi Günlerde Açık?

Pazartesi günleri kapalı olan müze pazartesi günleri hariç saat 09:30 ile 18:00 saatleri arasında ziyarete açık durumdadır ve herhangi bir öğle arası bulunmamaktadır. Öğrenci indirimi ve 3 yaş altı çocukların ücretsiz bir şekilde gezebilmesine imkan tanıyan yapısıyla oyuncak müzesi ekonomiktir.

Müzeye otobüs ile gitmek isteyen kişiler İstanbul’da çok farklı seçenek bulunmaktadır. Göztepe durağı için 10B, 10S, 14Ç, 17, 17L, 19F, 19M, 19S numaralı otobüsler, Tütüncü Mehmet Efendi Camii durağı için GZ1, GZ2 numaralı otobüsle, Erenköy Durağı için ise ER1, ER2 numaralı otobüsler tercih edilebilir. Bu bakımdan ulaşım için şartlar son derece kolaylaştırılmış durumdadır. İsteyen kişiler bu duraklara ulaşarak kısa mesafede olan müzeye erişim sağlayabilmektedir. Harita üzerinden yapılacak sorgulamada da yine adres bulmak son derece kolay olduğundan dolayı müzeye erişim ve navigasyon yardımıyla da yapılabilir. Çok kapsamlı ve çok sayıda oyuncağın bulunduğu bu alanda, aileler keyifli bir pazar etkinliği gerçekleştirebilmektedir. Bilet fiyatları indirimler için daha detaylı bilgiye web sitesinden alabilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.