Oyuncak Hikayesi Filminin Konusu Ne?

Çocuklarımıza film izletirken dikkat etmemiz gereken birkaç önemli şey var. Bu, bunun onlar için uyumlu olup olmadığı ya da içerisinde yetişkin içerik bulunan bir film olup olmadığı. Çocuk psikolojisi okuyanlara göre çocuklar çocuk yaşlarda görüp anlam veremedikleri şeyleri ya da korkmuş oldukları sahneleri beyaz perdeden ya da televizyonlardan izlediklerinde bunun onlarda kalıcı hasar bırakabildiğidir. Burada konusu geçen film ise çocukların çok sevmekte olduğu bir film olan Oyuncak Hikayesi’dir. Bu filmin içerisine bakıldığında Andy adlı oyuncaklarını çok seven bir çocuğun oyuncaklarının canlanarak bir anda hayata geçmeleridir. Ana konusu oyuncakların aksiyonlarını konu alan ve oyuncaklar arasında kurulan dostlukları konu edilen bu filmde, çocukların çok sevmiş olduğu oyuncakların birbirleri ile dost halinde gezmesi ile aslında çocuklara dostluk aşılanıyor denebilir. Dostluğun böyle güzel aşılandığı bu filmi ise çocukların izlemesinde hiçbir sakınca yoktur. Peki biraz da ana konusundan ve diğer çıkan filmlerinin konularından bahsedelim

Andy Oyuncaklarını Çok Seven Bir Çocuk

Oyuncaklarını çok seven bir çocuk olan Andy, aynı zamanda oyuncak koleksiyonu yapmayı da çok seviyor. Zamanla biriktirdiği oyuncakları ile gel zaman git zaman oynamaya devam eden Andy’nin bilmediği bir şey vardır. Bu da Andy odasında değilken oyuncaklarının Kovboy Woody önderliğinde hayata kavuşmasıdır. Bir gün Andy çok güzel bir hediye alır. Bu hediye ise son model bir oyuncak olan Buzz-lightyear’dır. Andy’nin almış olduğu bu hediye oyuncaklar arasındaki çekememezlikleri de beraberinde getiren etkenlerden biri olacaktır. Gösterildiği sene animasyon teknolojisini sallayıp yıkan bir yapıt olan Oyuncak Hikayesi a Toy Story Pixar’ın piyasa üzerindeki yerini sağlamlaştıran yapı taşlarından birisi olmuştur.

Devamı olan Oyuncak Hikayesi 2’nin Konusu

Sahipleri olan Andy, bir tatil imkanını değerlendirmek üzere bir kovboy kampına gidince burada odasındaki bütün oyuncaklar yalnız başlarına kalırlar. Her şey tam yolunda ve sakin bir şekilde ilerlerken AI McWhiggin isimli kurnaz koleksiyonculardan birisi olan adamdan para kazanmayı amaçlayarak Woody’i buradan kaçırarak dışarı çıkarır. Buzz ve diğer oyuncaklar ise Woody’i kurtarmak için seferber olarak güzel ve ince bir plan hazırlamaya başlarlar. Planlarını hazırlayan Woody’nin arkadaşları ve Buzz hemen harekete geçerler. Woody’e ulaştıklarında ise Woody’nin yeni tercihleri bu arkadaşlarını çok fazla şoka uğratıp şaşırtacaktır. Pixar’ın sevilen filmi Toy Story yani Oyuncak Hikayesi’nin devamı olan bu film en az ilk filmi kadar sevilerek izlenmişti.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.