Oyuncak Çeşitleri

Bebek oyuncakları, çocuk oyuncakları ve yetişkinler için masa- kart oyunları, milyonlarca çeşit ve modelde tasarım ediliyor. Çizgi film kahramanlarından kumandalı arabalara, çeşit çeşit bebeklerden maket oyuncaklara dek her yaşa ve her zevke uygun oyuncak çeşitleri, sınırsız üretim seçkisiyle tasarım ediliyor.

Peki oyuncak alırken nelere dikkat edilmelidir? Oyuncak seçimleri nasıl yapılır? Küçükten büyüğe binlerce oyuncak seçeneği, nasıl satın alınmalıdır? İşte detaylar…

Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılır?

Oyuncakların yaş grubuna göre alınması, en önemli faktördür. Özellikle ilk oyuncaklarını ele alacak bebekler için ayına göre oyuncak satın alınması, güvenlik açısından önemlidir. Yumuşacık ve hafif tasarımlarıyla 3-6 aylık bebek oyuncakları, 6-9 ay oyuncaklar, 12-18 aylık bebek oyuncakları gibi aylarına ve yıllarına göre oyuncak tercihi yapılmalıdır.

Oyuncakların hammaddesi ve kullanılan materyallerin kalitesi, daha önemli bir konudur. Kanserojen madde içermemesi, alerjen oluşturacak maddeden üretilmemesi ve özellikle bebekler için sakıncalı olmaması gereklidir. Oyuncak kutularının üzerinde belirtilen küçük parça içerikleri, çocuk yaş grupları gibi incelemelere göre oyuncak alınmalıdır. Ayrıca çocukların zeka gelişimini destekleyecek oyuncak seçimi, yaşlarına göre yapılmalıdır.

Erkek Çocuk Oyuncakları

Kurmalı ve otomatik arabalar, kablolu ve kablosuz kumandalı arabalar, platform ve düzenekli pek çok erkek çocuk oyuncağı, rengarenk ve çeşit çeşit üretiliyor. Oyuncak seçimi, bebek yaşlarda ebeveynler tarafından yapılsa da çocuk yaşlarda çocuğun kendisi tarafından yapılmalıdır.

En nihayetinde “oyuncak” ve eğlenmek, keyif almak ve oynamak için alınır. Her çocuğun zeka oyunlarına ilgisi olmayabilir. Dolayısıyla oyuncak seçimlerinde özgür olmaları, yaşam boyu kendi seçimlerini güvenli ve rahat şekilde yapabilmelerini sağlar.

Genellikle şiddet içerikli olduğu için alınmayan oyuncak silahlar, esasen “sadece oyuncak” bilincinin edindirilmesi için çok da sakıncalı değildir. Kaldı ki günümüzde mobil oyunlardan dijital platformlara, ekranlara dek hemen her yerde görülebilen gereçlerdir (!)

Kız Çocuk Oyuncakları

Erkek çocuklara nazaran daha geniş konseptte dizayn edilen kız çocuk oyuncakları, yine çocukların kendi seçimleriyle alınmalıdır. Ancak sade makyaj masaları, çamaşır ve bulaşık konseptli oyun evleri, bebeklerle sınırlı tutulmamalıdır. Her çocuk mutlaka yap boz ve puzzle türü oyuncaklarla oynamalı ve parçaları bütünleştirmenin keyfini tatmalıdır. Oyuncak bebekler, eğitici oyuncaklar, müzik aletleri, ahşap oyuncaklar, parti setleri ve pelüş oyuncaklar gibi farklı kategorilerde binlerce seçenekle üretilen kız bebek ve kız çocuk oyuncaklarını her bütçeye uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Ayrıca açık hava, deniz ve spor oyuncakları gibi ekstra seçenekler değerlendirilebilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.