Oyuncak Bebek Çeşitleri

Kız bebek ve erkek bebek olarak imal edilen oyuncak bebek çeşitleri, 3 farklı kategoride dizayn ediliyor. Bez bebekler, et bebekler ve manken bebekler olarak tasarlanan birbirinden sevimli oyuncak bebekler, her yaş grubuna göre üretiliyor.

0-12 aylık bebekler, 1-2 yaş bebekler, 3-5 yaş bebekler, 6-9 yaş bebekler, 10-12 yaş bebekler ile 13 yaş ve üzeri için oyuncak bebek üretimi yapılıyor.

Et Bebek Çeşitleri

Birbirinden tatlı modellerde üretilen et bebek çeşitleri, farklı markaların tasarımlarıyla üretiliyor. Et bebek çeşitlerinde BouBou, Sum sum, Baby Alive ve Our Generation gibi markaların ürünleri, en çok tercih edileneler arasında yer alıyor. Farklı elbiseler, rengarenk kostümler ve karakter seçenekleriyle tasarlanan oyuncaklar, Arisa, Sally Ann, Birlik Oyuncak, Sunman ve Hasbro markalarıyla yüzlerce çeşitte üretiliyor.

Maşa ile Koca Ayı et bebek çeşitleri Niloya ve Tospik et bebek çeşitleri gibi popüler oyuncaklar bulunuyor.

Manken Bebek Çeşitleri

Sindy bebek ve Barbie bebek gibi klasiklerin yanı sıra Winx bebek çeşitleri, çocukların en sevdiği oyuncaklar arasında yer alıyor. Moda ve güzellik serisi bulunan Barbie ürünlerinde; Barbie Hayatı, Barbie ve Ailesi, Barbie Yaşam ve Barbie Ben Büyüyünce gibi farklı koleksiyonlar bulunuyor. Oyuncak bebek ve aksesuarları olarak set şeklinde tasarlanan manken bebekler arasında ayrıca; Dreamtopia Hayaller Ülkesi gibi konseptler bulunuyor.

Manken bebek karakterleri arasında ise kız çocuklarının en çok tercih ettiği ürünler arasında; Barbie, Steffi Love, Evi Love, Alisha, Monster High ve Sunman bulunuyor. Belissa gibi markaların oyuncak çeşitleri yer alıyor. Hasbro, Mattel oyuncak bebek çeşitleri, Winx oyuncak bebekler ile Lalaloopsy bebekler, sektörün en favori bebeklerini imal ediyor.

Bez Bebek Çeşitleri

Tüm kız çocuklarının çok sevdiği lahana bebekler, birbirinden renkli konseptleriyle bez bebek kataloglarında satış sunuluyor. Çoğu mis kokulu materyallerle üretilen bebekler, yaş aralıklarına göre üretiliyor. Aksesuarları, elbiseleri, bebek arabaları ile imal edilen bez bebekler, saç örgüleriyle çok beğeniliyor.

Özellikle minik yaştaki çocuklar için güvenli olan ve küçük sert materyaller içermeyen bez bebekler, yumuşacık dokularıyla tercih ediliyor.

Oyuncak Bebek Seçimi Nasıl Yapılır?

Bebekler ve tüm oyuncaklar, yaş skalasına göre seçilmelidir. Güvenilir ürün olması, içerikleri ve imalatında kullanılan materyalleri gösteren etiketi bulunan ürünler tercih edilmelidir. Kanserojen madde içermeyen oyuncak bebekler tercih edilmelidir.

Birbirinden farklı yüzlerce marka ve modelde üretilen oyuncaklar, genellikle fiyat aralıklarına göre değerlendirilir.

Önceki İçerikLego Oyuncak Çeşitleri
Sonraki İçerikOyuncak Çeşitleri
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.