Monopoly Dijital Bankacılık Oyuncağı

Günümüzde üretilen oyuncakların birçoğu pediatristlerin tavsiyesi üzerine ve çocukların gelişimlerini ön plana çıkaracak nitelikte tasarlanıyor. Hazırlanan oyuncaklar çocukların zeka gelişimine katkı sağladığı gibi onların el becerilerine ve dil gelişimlerine de olumlu katkılar sağlar. Çocukların evde kaliteli zaman geçirmesine yardım eden dijital oyuncaklar ve fiziksel mekanda kullanılan oyuncaklar onların hayal dünyalarını zenginleştirerek empati becerilerini geliştirir. Çocuk gelişimine destek olan oyuncaklar çocuğun arkadaşları ile oynayabileceği gibi bireysel olarak da oynanabilir. Ayrıca aile bireylerinin bir araya gelerek keyifli vakit geçirmeleri azalan oynanılan oyunlarda bulunuyor.

Monopoly Dijital Bankacılık Oyunu Nedir

Çocukların keyifli zaman geçirebilecekleri Monopoly Dijital Bankacılık oyunu sekiz yaş üzeri çocukların oynayabileceği bir oyuncaktır. İki ya da dört arkadaşın bir araya gelmesiyle oynanır. Bu oyun sırasında nakit para kullanılmadan tapu senedi kartı ile çocuklar tüm işlemlerini kolay bir şekilde yani tek dokunuşla oynayabilirler. Oyun daha çok emlak sektörü ile ilgilidir. Oyuncukarın evleri bulunur ve sahip oldukları mülkleri ve bu mülklerden alınan kira getirisi üzerine oyunlar kurulur. Aksiyon ve macera seven çocukların vazgeçemeyeceği Monopoly Dijital Bankacılık oyuncağı kaliteli zaman geçirme adına ideal bir oyundur. Oyuncak içerisinde çıkan kartlar çocuğun görsel ve mantiksal zeka alanının gelişimine katkı sağlar. Set içerisinde oyun alanı, dijital banka ünitesi, dört piyon, 22 ev 49 kart ve zarlar bulunur. Kolay oynayabilmek için oynama kılavuzu da bulunur. Bu dijital bankacılık oyunu hem internet siteleri üzerinden hem de oyuncak mağazalarında satışa sunulmuştur.

Monopoly Dijital Bankacılık Oyunu Eğitici Mi?

Anne ve babalar çocukların için oyuncak tercih ederken eğitici olmasına dikkat ederler. Çünkü çocukların bilişsel gelişimleri sırasında bazı kritik dönemler bulunur. Bu kritik zamanlarda doğru oyuncaklar ile çocuğun zekâ alanları desteklendiği takdirde ilerideki hayatında başarılı bir kişilik oluşmasında etkili olur. Bu oyuncaklar içerisinde dijital bankacılık oyunu çocuğun pek çok alanının gelişimine olumlu katkı sağlayarak kişilik gelişimine olumlu katkı sağlar. Oyun içerisinde yer alan kartlar ve dikkat edilmesi gereken notalar çocuğun düşünme yeteneğinin gelişmesini sağlar.

Oyuncak Tercihi Ve Çocuk Gelişimi

Çocuklar zamanlarının büyük bir kısmını kullandıkları oyuncaklar ile geçirdikleri için bu oyuncakların onların zeka gelişimlerine büyük katkısı vardır. Bu nedenle anne ve babaların tercih ettiği oyuncakların çocuğun bilişsel gelişimine yardımcı olacak oyuncaklardan olması gerekir. Öncelikle alınacak oyuncakların güvenli olması ve çocuk gelişimine zarar vermemesi gerekir. Alınan oyuncakların çocuğun keyifli vakit geçirmesine yardımcı olması ve aynı zamanda onu düşünmeye, hayal kurmaya sevk etmesi gerekir. Özellikle el ve dil becerilerinin gelişmesine yardımcı olan oyuncaklar günlük hayatta çocukların çok fazla zaman geçirdikleri nesnelerdir. Bu nedenle bu ürünlerin antibakteriyel olması ve çocuk sağlığına elverişli olması gerekir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.