Lego Oyuncak Çeşitleri

Yapım oyuncakları olarak nitelendirilen Lego oyuncaklar, hemen her yetişkinin çocukluğunda mutlaka oynadığı oyuncaklar arasındadır. Zeka geliştirici unsurları ve motor kas sistemi geliştirici olarak değerlendirilen lego oyuncak çeşitleri, birbirinden farklı temalarla artık daha kapsamlı ve daha çok parçalı olarak imal ediliyor.

Batman Movie, City ve Classis temalarının yanı sıra Creator, DC Super Hero Girls ve DC Comics Super Hero gibi farklı temalarda üretilen eğlenceli logo oyunları, çocukların yaş ve cinsiyetlerine göre farklı seçeneklerde üretiliyor.

Lego Oyuncak Temaları

Sayısız seçenek ile çocukların yaratıcılığı pekiştiren ve hayal dünyalarının gelişmesini sağlayan lego oyuncak çeşitleri arasında; Disney teması, Duplo ve Friends temaları, juniors ve en popüler lego temalarından biri olarak Marvel Super Heroes lego oyuncak çeşitleri bulunuyor.

En popüler lego oyunca setleri  arasında ayrıca; Mindstorms, Mini Figure, Movie 2, Nexo Knights, Ninjago ve Speed Champions gibi tema setleri bulunuyor.

Lego Oyuncak Markaları Nelerdir?

12 aylık lego oyuncak çeşitleri, 1-2 yaş seriler, 2-3 yaş seriler, 5-6 yaş seriler, 9-10 yaş Legolar ve 12 yaş serilerinin yanı sıran 13 yaş ve üzeri tasarımlar bulunuyor. Binlerce parça seçenekli setler veya küçük yaştaki çocuklar için daha minimal lego setleri gibi farklı yaş aralıklarına göre oyuncak çeşitleri bulunuyor.

LEGO markası, tıpkı oyuncak kategorisine adını veren ve tüm dünyada ilk tasarımı yapan en popüler markadır. Dünya’nın her yerindeki mağazaları ve oyuncak mühendisliğinin en kapsamlı tasarımlarıyla yaratıcı oyuncaklar serisi tasarlayan LEGO, farklı temalarıyla en popüler markadır.

BLX, Mega Bloks, Jubilux, Knex, Dede ve The Bridge gibi lego oyuncak markalarının rengarenk ve farklı temalarda tasarımları bulunuyor. Pilsan lego setleri, Bunchems, Androni  ve Unico setleri, Dolu ve Amazing Toys lego setleriyle her yaşa uygun Legolar bulunuyor.

En Popüler Lego Karakterleri

Star Wars lego karakter serisi, en popüler lego temaları arasında yer alıyor. Avengers setleri, Cars, Minions lego karakter setleri, Batman ve CiciBiciler en çok tercih edilen seriler arasında yer alıyor. Maşa ile Koca Ayı çeşitleri, Minecraft karakter çeşitleri popüler seriler arasında yer alıyor.

Niloya ve Tospik, Hello Kitty, Ferrari, Pepee, Frozen ve Ninja Turtles lego oyuncak karakterleri, herkesin yapmaktan zevk aldığı yap-boz oyuncaklar arasında yer alıyor. Temalar, karakterler, lego sayısına ve çocukların yaş aralıklarına göre farklı fiyatlarda satışa sunulan lego oyuncaklar, eğlenceli ve rengarenk tasarımlarıyla oldukça popüler.

Önceki İçerikEğitici Oyuncaklar
Sonraki İçerikOyuncak Bebek Çeşitleri
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.