İngilizce Kelime Oyuncakları

Oyuncaklar çocuğun hayal dünyasını, görsel zekâsını, dil gelişimini desteklemesi açısındansın oldukça iyi birer nesnedir. Eğitici oyuncaklar çocukların eğlenmesini sağladığı gibi kendilerini ve çevrelerini tanımalarına da yardımcı olur. Özellikle zeka gelişimlerini ve neden-sonuç ilişkisi kurabilecekleri oyuncakların tercih edilmesi çocuğun kıvrak bir zekaya sahip olması açısından oldukça önemlidir. tercih edilen oyuncakların çocukların yaşına ve zekasına uygun seçilmesi halinde üzerlerindeki olumlu etkiyi kısa sürede görmek mümkündür. Oyuncak tercih ederken cinsiyet ayrımı yapmadan çocuğun her oyuncağı kullanmasına ve o rolü canlandırmasını izin vermek gerekir. Çocuğun ince motor kas gelişimine destek olmak açısından küçük oyuncaklar tercih edilmelidir. Ayrıca çocuğun dil gelişimini destekleyen dil oyuncakları da dil için iyi bir alt yapı oluşturur.

İngilizce Kart Oyunları

2 yaş ve üzeri tüm çocuklarla İngilizce kart oyunları kullanılabilir. Özel olarak bir kutu içerisinde hazırlanan kartlar çocuğun görsel zekâsının gelişimine katkı sağladığı gibi dil öğretilmesi açısından da güzel bir tercih olacaktır. İngilizce kart oyunları daha çok çocukla ebeveyninin oynayabileceği bir oyun türüdür. Kutu içerisinden çıkarılan herhangi bir kart üzerinde resim ya da sayı bulunur. Çocuğa öncelik ve bunun anlamı ve ne olduğu öğretilir. Zamanla çocuk kart üzerinde yer alan tüm resimleri İngilizce isimleri ile beraber kavrar. Böylece çocuğa bu nedir diye sorulduğunda hemen cevaplamaya çalışır. Çocuğun bu İngilizce kelime kartları yardımı ile dil gelişimi etkili bir şekilde gelişme gösterecektir. Kartlar üzerinde yer alan resimler görsel olarak gerçeklerini tam manası ile yansıttığı için çocuğum görsel zeka açısından da desteklenmesine katkı sağlar. Erken yaşlarda başlayan dil eğitimi ileride çocuğun diğer dinlere karşı da hazırbulunuşluğunu mükemmel bir şekilde etkiler.

Küçük Çocuklarda Dil Eğitimi

Yapılan araştırmalar erken yaşlarda başlayan dil eğitimleri ileride çocukların dil öğrenmesine büyük katkı sağladığını göstermiştir. Özellikle 3 yaş civarı çocuklarda anadili dışında İngilizce eğitimi vermek dil gelişimine olumlu katkı sağlayacaktır. Bunun için çocukların bulunduğu ortamlarda İngilizce şarkı ve ninniler dinletmek onların dil altyapısının sağlıklı bir şekilde oluşmasına katkı sağlar. Bunun dışında İngilizce konuşan oyuncakların tercih edilmesi ve İngilizce kartların kullanılması dil öğrenmelerine katkı sağlar. İngilizce eğitim setleri ile çocuğa her gün yeni bir kelime öğretmek dile olan eğilimini verimli bir şekilde etkiler.

İngilizce Oyuncaklar

İngilizce oyuncaklar daha çok bu oyuncaklar içerisine yerleştirilen seslendirmeler şeklinde olur. Çocuklar oyuncakları ile uzun vakit geçirdiği için oyuncaklar içerisinden çıkan seslere zamanla aşinalığı oluşacak ve en sonunda seslendirmeleri başarılı bir şekilde öğrenecektir. Çocuğun dil gelişiminin desteklenmesi açısından özel olarak tasarlanan bu kaliteli oyuncaklar onların yeni dil öğrenmelerine zemin hazırlayacaktır. Böylece eğitim hayatına atılan çocuk hem anadilini başarılı bir şekilde kullanacak hem de diğer yabancı dillere karşı hazırbulunuşluğu daha yüksek olacaktır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.