Erkek Polo Yaka T-Shirt

Günümüz erkek giyim modasının, özellikle yaz aylarının demirbaşı t-shirtlerdir. Erkek, kadın, çocuk her yaşa her kesime ve cinsiyete hitap eden t-shirtler bulunmakta. Renk renk, desen desen t-shirtler geçmişten günümüze en çok tercih edilen üst giysisi olmaya devam etmekte. T-shirt denilince akılda ilk canlanan, sportif-gündelik bir giysi olduğu olsa da t-shirtlerle de şık bir görünüm elde etmek mümkün. Baskılısı, sadesi, farklı yakalarda birçok modeli olan t-shirtler iş hayatında da günlük yaşamda da çokça bizimle! Özellikle polo yaka t-shirt modelleri çok tercih ediliyor.

T-shirtin Ortaya Çıkışı

Bazı kaynaklara göre kökü, Roma’lı askerlere kadar varsa da tabii ki her popüler kültürün altında baş gösteren Amerika’ya ve 1900’lü yıllara dayanıyor.  Amerika’lı askerlerin iç giyimde kullandığı t-shirtler, şu anda işe hatta bir davete giderken bile kullanılabilecek kadar hayatımıza yerleşmiş durumda. Yakalarına göre çeşitlere ayrılan t-shirt günümüzün vazgeçilmez trendi konumunda.

Bisiklet (Yuvarlak) Yaka T-shirt: Her vücut şekline uygun, standart bu yüzden de sıkça tercih edilen t-shirt çeşididir.

V Yaka T-shirt: Genellikle atletik vücutlu kimselere hitap eden çeşididir.

Polo Yaka T-shirt: Her ne kadar diğer çeşitlerden tamamen farklı bir yerde olsa da, klasikleştiği için bir t-shirt çeşidi olarak bahsetmek gerek. Yakalı, genellikle düğmeli ve arması-baskısı bulunan t-shirt  çeşididir. Adını; İngiltere’de asillerin oyunu olarak bilinen Polo Oyunu’ndan alır.

Polo Yaka T-shirt

Başlı başına bir klasik olan;  polo yaka t-shirt, artık bir erkek giyim klasiği haline geldi. Şık davetlerde bile giyilebiliyor. Çoğu iş yeri iş kıyafeti olarak kullanmakta. Okul kıyafetlerinin bile çoğu artık polo yaka t-shirt! Markasına ve kalitesine göre her bütçeye hitap eden bu klasik parça trendini asla yitirmiyor. Yeni model polo yaka t-shirtleri sitemizden görebilirsiniz.

Önceki İçerikTakı Kutusu Modelleri
Sonraki İçerikSlim Fit Takım Elbise
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.