Çocuğunuz İçin Oyuncak Müzesi Gezisi

Çocuklar, oyuncakları çok seven ve onlarla yaşayan canlılardır. Doğup büyümelerine kadar geçen süreç içerisinde birçok oyuncak ile tanışan çocuklar, kendi tarzlarını ortaya koyabilmek için bazı kişiler tarafından rehber edilmesi gereken varlıklardır. Bir çocuğun yeteneğinin ne olduğunu anlayabilmeniz için aslında yapmanız gereken tek şey onu bir adet oyuncak çarşısına götürmek. Bu işte bu kadar basit. Çocuğunuz ile gittiğiniz oyuncak çarşısında onun ilgi duyduğu ve parmağı ile gösterdiği oyuncakları ona bütçeniz yettiği kadar almaya çalışın. Kendi seçtiği oyuncaklar ile oynayan çocukların, ileriki hayatlarında başarılı oldukları da gözlemlenmiş. Aynı oyuncak çarşısı gibi bir yer olan ve birçok oyuncağın sergilendiği oyuncak müzesine çocuğunuz ile giderek ona bir sürpriz yapabilirsiniz.

Oyuncak Müzesi Nerede?

Oyuncak müzesi, Ömerpaşa Caddesi, Dr. Zeki Zeren Sokağı, Numara:17 Göztepe/İSTANBUL adresinde bulunmakta. Sadece pazartesi günleri kapalı olan ve diğer günler ise sabah 9:30’da açılıp 18:00’da kapanan bir müze olan Oyuncak Müzesi’nin Tam Ücretleri 15 TL İndirimli ücretleri ise 12 TL. Eğer sizler de oğlunuz ya da kızınız ile eğlenceli bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız burayı ziyaret ederek sizler de eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Özellikle hafta sonları da düzenlenmekte olan müze ziyaretleri dışında tiyatrolar da düzenleniyor. Düzenlenen tiyatro eserleri, müzikaller ve atölyelere katılımlara imkân sağlayan Oyuncak Müzesi, etkinlikler öncesi içine girerek sanki çocukluğa dönmenizi sağlayan nadir müzelerden birisi.

Müze’de Otopark Var Mı?

Evet var. Müzenin 10 araçlık bir otoparkı, bir adet kafesi, bir adet tiyatro salonu ve dışarıda satranç alanı olarak kullanılan oyun alanlarına da misafirlik yapmakta. Eğer buraya 10 kişiden fazla gitmek istiyorsanız ya da grupça etkinlik düzenlemek istiyorsanız müzeyi daha önceden arayarak rezervasyonunuzu yaptırmanız gerekmektedir. Müzelere İstanbul içerisinden otobüs ile gitmek isteyenler, 10B, 10S, 14Ç, 17, 17L, 19F, 19M, 19S numaralı otobüsler ile GZ1, GZ2 adlı otobüsler ile Tütüncü Mehmet Efendi Camii’nde durabilirsiniz. ER1, ER2 numaralı otobüsler ileyse Erenköy İstasyonu durağında inerek yolculuğunuzu burada tamamlayabilirsiniz.

Çocuğunuzla Telaşsız Baş Başa Bir Güne Ne Dersiniz

Amacınız eğer kafa dinlemekse burada çocuğunuz ile kafa dinleyerek ortamın ahengine kendinizi kaptırmanız mümkündür. Ayrıca oğlunuz ya da kızınız ya da her ikisi de etkinliklere katıldığında onları bekleyebileceğiniz ve keyifle vakit geçirebileceğiniz bir kafeyi de içerisinde barındırmakta. Ayrıca sizleri karşılamak adına kapıların ve her köşenin dibine saklanmış oyuncaklar ilk girdiğinizde içinizde çok güzel bir hissi uyandırmakta. Bugün hala yine envanterine yeni oyuncakları eklemeye devam eden müzeyi ziyaret etmek oldukça kolay. Yukarıda verilen adrese giderek geçiş ücretinizi verdikten sonra içeride zevkinize göre isterseniz etkinliklere katılabilirsiniz, isterseniz müzenin ihtişamına kapılarak burada görsel şölenin içerisine kendinizi atabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.