Bez Bebek Oyuncaklar

Çocuklar için oyuncakların önemi büyüktür. Evde oldukları süreyi çeşitli oyunlar kurarak ve bu oyunlarla eğlenerek geçirirler. Çocukların kurdukları oyunlarda bazı oyuncaklar yer alır ki; bunların büyük bir kısmını bebek türleri oluşturur. Bez bebekler ise her yaştan çocuğun oynayabileceği türde bir oyuncaktır.

Çocuklara oyuncak alırken hem onların seveceği türde oyuncaklar seçilmeli hem de gelişimine katkısı olup olmayacağı değerlendirilmelidir. Bez bebekleri çocuklar konuşturarak bir evcilik oyunu kurarlar. Kimi zaman bebeklerine sarılıp uyur kimi zaman da bez bebeğine yemek yedirir ve onu konuştururlar. Gelişimi açısından son derece faydalı oyuncaklardır.

Farklı Bez Bebek Modelleri

Bez bebek alacağınızda farklı modeller olduğunu görürsünüz. Saç rengi, göz rengi, kıyafeti gibi özelliklerinin farklı olmasıyla bez bebek modelleri çeşitlenir. Özellikle kız çocukları bez bebekleri çok sever ve tüm modelleriyle güzel vakit geçirebilirler. Çocuğunuzla birlikte bez bebeği seçmeniz daha iyi bir seçim yapmanızı sağlar.

Bez bebek modellerinde belirleyici olan faktörlerden bir tanesi de bez bebeğin boyutudur. Farklı ebat ve ölçülerde bez bebek bulabilir ve çocuğunuz için satın alabilirsiniz. Bez bebeklerde çocuğunuzun rahatlıkla kucağına alabileceği büyüklüğün ideal büyüklük olduğu söylenebilir.

Bez Bebek Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bez bebek ne çok yumuşak olmalı ne de çok sert olmalıdır. Çocuğunuz bez bebeği eline aldığında çok fazla sağa sola bükülmemelidir. Ayrıca çok sert olup, kalıp gibi durmamalıdır.
  • Bez bebek alırken çocuğunuzun yaş aralığını göz önünde bulundurmalısınız. Eğer bebeklik çağındaki biri için bez bebek alıyorsanız daha küçük boyutlulara yönelmelisiniz. Çocuklar büyüdükçe seçeceğiniz bez bebek boyutu da büyüyebilir.
  • Bez bebek alırken güvenilir yerleri tercih etmelisiniz. Çocukların oyuncaklarında zararlı bir kimyasal kullanılmaması çok önemlidir. Güvendiğiniz yerlerden alışveriş yaparak çocuğunuzun sağlığını tehlikeye atmamış olursunuz.
  • Bez bebek türü oyuncaklarda en önemlisi çocuğunuzun beğenmesi ve onunla oyunlar kurmasıdır. Eğer çocuğunuzun ne tür bir bez bebek seveceğinden emin değilseniz, birlikte seçim yapmayı deneyebilirsiniz.

Bez Bebeklerin Fiyat Aralığı

Bez bebeklerde kaliteden yana olmanız, o bez bebekle çocuğunuzun uzun süreler oynayabilmesi anlamına gelir. Kalitesiz ürünler çok çabuk deforme olup dağılabilir. Bu nedenle ürünlerin ucuzluğuna aldanıp kalitesiz bir seçim yapmamalısınız.

Fiyatlarda kaliteli ürünlerin aralığı biraz daha fazla olabilir. Ancak çocuğunuzun uzun süreler boyunca bu bez bebekle oynayıp keyifli vakit geçirdiğini düşünürseniz, sizin için daha ekonomik olduğunu anlayabilirsiniz.

Bez Bebeklerin Temizliği Nasıl Yapılır?

Çocukların devamlı olarak oynadığı, yere düşürüp aldığı, kimi zaman üzerine yiyecek artıkları bulaştırdığı oyuncakların temizliği önemli bir konudur. Eğer temizlenmezse hem kirli görünür hem de hijyenik olmadığı için çocukların sağlığını tehlikeye düşürebilir. Bu nedenle bez bebekler de dahil olmak üzere oyuncakların düzenli olarak temizlenmesi şarttır.

Bez bebeklerin eğer çıkarılabilen giysileri varsa, bu giysileri çıkarıp çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Ancak bez bebeğin tamamını çamaşır makinesine atmanız doğru olmaz. Bebek çok fazla su çektiğinden kurutmakta zorlanırsınız ve iç kısmı nemli kalabilir. Bu da kötü bir koku oluşmasına yol açar. Ayrıca çamaşır makinesinde yıkamak bez bebeğin formunun bozulmasına yol açabilir. En iyi temizlik yöntemi nemli bir bezle bebeğin silinmesi, çıkarılan kıyafetlerinin ise çamaşır makinesinde yıkanmasıdır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.